62-060 Modrze

O placówce

Witajcie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Modrzu!!!

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Modrzu to prężnie działająca instytucja. W jej skład wchodzą: przedszkole i szkoła podstawowa.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Modrzu zajmuje dwa budynki - jeden przy ul. Kościuszki 14 to Szkoła Podstawowa w Modrzu z klasami IV-VIII, drugi – przy Kościuszki 36 to Przedszkole
w Modrzu i klasy I-III, świetlica wiejska i sala gimnastyczna.

Kreatywność? Rozwiązywanie problemów? Tak ,to tutaj! Dobrze trafiłeś!!!

Atmosfera

Jesteśmy małą, wiejską szkołą, która tworzy przyjazną i bezpieczną atmosferę. Efektywna nauka ma miejsce wyłącznie w miłej, przyjaznej atmosferze. Uśmiech i dobre słowa, śmiech, dobra zabawa i… człowiek nie wie kiedy zdobywa wiedzę!

Stres… hamuje proces uczenia się. Stresem jest także wmawianie sobie, że nie dam rady. Stresem jest też lęk przed oceną. Bez dobrej atmosfery nie da się osiągnąć trwałych efektów.

Szkoła Podstawowa w Modrzu to nasza szkoła – „nasza”, ponieważ chcemy, aby była ona dla wszystkich ważnym, przyjaznym i ciepłym miejscem. Tutaj Młody Człowiek nie jest anonimowy,
w małym zespole klasowym ma prawo do indywidualnego traktowania, rozwijania swoich uzdolnień i nauki na najwyższym poziomie. Bezpieczne środowisko, rodzinna atmosfera sprzyjają temu procesowi.

Sukces

Jesteśmy placówką dającą każdemu dziecku możliwość osiągnięcia sukcesu, uczącą samodzielności myślenia i działania, rozwijającą zdolności świadomego kierowania własną edukacją, dobrze przygotowującą do podjęcia nauki na wyższym poziomie edukacyjnym. Stwarzamy warunki do współdziałania w zespole, wzajemnego wspierania się i pomocy w trudnych sytuacjach zadaniowych.

Już od przedszkola oferujemy dzieciom nauczanie języka angielskiego, a od kl. I  zajęcia
z wykorzystaniem komputera, zróżnicowane zajęcia ruchowe w terenie, w sali gimnastycznej oraz lekcje prowadzone z wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań.

Dzieci i młodzież mają możliwość uczestnictwa w zajęcia dydaktyczno-wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych.

Uczniowie przybywający z zagranicy maja możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach języka polskiego.

Błędy

Owszem, popełniamy, bo przecież w procesie nauki błędy są naturalne. Nauka to droga do zdobycia wiedzy, nauka jest dla osób, które rozwijają się, zdobywają nowe umiejętności i wiedzę. Ale to nie jest droga usłana kwiatami – błędy się zdarzają i to właśnie jest doskonały obszar,
o którym trzeba mówić – nauka na własnych błędach, umiejętność rozpoznania ich
i samodzielnego poprawienia.

Przecież uczymy się nie tylko w szkole – uczymy się PRZEZ CAŁE ŻYCIE.

Placówka tętni życiem

Projekty, wyzwania, rozwiązania. Rozmowy, dyskusje, tworzenie własnych plakatów, prezentacji, filmików.

Nauka w naszej szkole ma polegać na pełnym zaangażowaniu i autentycznym wkręceniu się
w wykonywane zadanie. Kładziemy nacisk, aby dzieci samodzielnie tworzyły, dopytywały, sprawdzały.

Organizujemy konkursy, imprezy okolicznościowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, przedstawienia na małej – szkolnej i przedszkolnej scenie.

W czasie pozalekcyjnym dzieci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i indywidualnych zdolności na warsztatach i kółkach. W placówce działają koło plastyczno-teatralne, koło taneczne, koło polonistyczne, koło matematyczne, koło języka angielskiego, SKS oraz inne wynikające
z potrzeb szkoły.

Nasza szkoła jest mała, ale niezwykle aktywna, pełna pomysłów i inicjatyw. Kultywujemy narodowe i środowiskowe tradycje oraz przygotowujemy dzieci do aktywnego uczestnictwa
w życiu społecznym. Organizujemy wiele uroczystości z udziałem rodziców, mieszkańców wsi,
a także innych przedstawicieli społeczności lokalnej.

• Opiekę pedagoga, psychologa.
  • Codzienną opiekę świetlicy szkolnej gdzie można pobawić się i zawrzeć nowe przyjaźnie. Wykonujemy tutaj dużo prac plastycznych, bawimy się i gramy. Godziny otwarcia dostosowane są do potrzeb rodziców.
  • Opiekę pielęgniarską.
  • Ciepły posiłek.
  • Możliwość zdawania na kartę rowerową.
  • Sprzyjające uczeniu się warunki lokalowe: 12 sal lekcyjnych wyposażonych w sprzęt multimedialny, pracownię komputerową, pracownię do zajęć technicznych, gabinet psychologa, logopedy, pielęgniarki, bibliotekę z czytelnią.
  • Mamy dobrze zorganizowaną bazę sportową: boisko wielofunkcyjne, salę gimnastyczną.
  • Placówka posiada monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.

Dbamy o to, aby KAŻDY w naszym ZESPOLE, miały poczucie, że jest ważny i wyjątkowy. Jednocześnie też dążymy do tego, aby pomagać sobie w budowaniu wzajemnych relacji
i pielęgnowaniu ich.

Zatem:

Wymagajmy od siebie!

Czerpmy radość z nauki!

Odkrywajmy to, co nowe, nieznane i cenne!!!